askere mektup

Askere Mektup aşağıdadır. Askerdeki sevgiliye yazılan mektup örneğinde aşk, sevgi ve hasret konularını işlemeye çalıştık. Askere mektup yazarak askere olan özlemlerinizi ve hasretinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. En yeni, en güzel, sevdiği tarafından askerdeki sevgilisine yazılan mektuplar burada. Kızdan erkeğe yazılan en mükemmel askere mektup örnekleri ask-sevgi.nette

Hasretinden yanıyorum sevgilim.

Ne zor zamanlar senin askerde olduğun zamanlar. Sen askere gitmeden önce hiç ilgimi çekmediği halde televizyonda askerler ile ilgili tüm haberleri seyrediyorum şimdi. Seninle beraber gün sayıyorum. Her yere telefonumu yanıma alarak gidiyorum şimdi. Arasan da sesini duysam diye bütün gün bekliyorum. Bütün gün geçmeyen dakikalarımın telefonda seninle konuşurken bir anda geçip gitmesine sinir oluyorum. Askerliğin bitince seninle yaşayacaklarımı şimdiden hayal ediyorum.

Hasretin yakıyor yüreğimi. Gözlerimden akan yaşları silecek ellerin yok artık. Ağlama sus derdin ama sende ağlıyorsun biliyorum. Sende dayanamazsın bensizliğe, kalbin yanar da anlatamazsın kimselere derdini. Ben seni senden iyi bilirim. Bana sıkma canını derken bile yandı için ama ne yapalım gül kokulu yârim. Bugünler de geçer elbet. Kavuşunca bırakmayız birbirimizi, asla kopamayız artık birbirimizden. Seni benden ayıran yıllara, yollara inat hep aynı sevgimle, hasretimle bekliyorum seni.

Geldiğinde ne bahar rüzgârları eser şu gönlümde. Bir çocuğun tebessümü düşer yüzüme. Hasret, hasret bitti derim gözlerinin içine bakıp da. Geldin mi yârim, geldin mi yiğidim. Yollarına bakmak ne zordu ama katlandım senin için ölüme bile katlanırım. Dönülmez yol değildir askerlik elbet dönülür. Peygamber ocağıdır orası her yerden iyi korunur. Her şeye çözüm bulurum da yiğidim özlemine çare bulamıyorum. Akşam olunca hüzün çöküyor kalbime, ağlasam bir türlü ağlamasam bin türlü. Senli şarkılar dinliyorum, seni anlatıyor hepsi. Bir şey fark ettim de yiğidim sen gittiğinden beri aslında her şey sana benziyor. Seni anlatıyor. Bu bile güzel geliyor bazen.

Anlatıyorsun oraları, bence mutlu rolü yapıyorsun. Ben bilirim seni, mutlu olamazsın yabancı yerlerde. Başkaları anlamaz derdini.

Ne desem boş be sevdiğim tek bildiğim seni çok sevdiğim. Hasretine hasret eklediğim sevdiceğim. Kokusuna, sesine, gülüşüne kurban olduğum erim. Sağ salim dön gel yeter ki, ben hep burada seni bekleyeceğim.

Gelişine umutlar ektim, nolur gel. Dönme bir daha geri kokunu alıp tekrar gitme hep yanımda kal artık. İstemiyorum sensiz geceyi, sensiz sabaha uyanmak istemiyorum artık.

Allaha emanet ol sevdiğim.
Kendine iyi bak. Unutma sayılı gün çabuk geçer.
Seni çok seviyorum askerim.

mektuplar

239 thoughts on “askere mektup

 1. bnm herşeym daha 5 qünLük asker :(( coqq zor ama sonsuz bir sewqiyLe sewiorm onu herseye deqer beqlemekte qüzeL bişee qercekten sewen beqler… Allah bütün askerLermize hayrLı teskereLer nasip eser inşaLLah içindede bnm askerimee seni cok sewiorum bitanem [A]&[ß]

 2. Askerliğin ne olduğunu bir askerlik yapanlar birde asker yolu bekleyen ana ve sevgililer anlar.

 3. benim nişanlım da asker 6 ayımız kaldı.Bu cumada doğum günü ama ayrıyız çok zor asker yolu beklemek.Allah tüm asker yolu bekleyenlere sabır versin Allah kavuştursun.

 4. benimde nişanlım bugün teslim oldu aradı çok zormuş dedi daha ilk günden:(( aklım hep onda Allah bütün askerlerimize hayırlı teskereler versin inşallah..

  ellerinize sağlık çok güsel yazılmış

 5. yazanın ellerine sağlık benim aşkımda askerde daha yeni gitti SENİ ÇOK SEWİYRUM ASKER YARİM ERİM YİĞİDİM ERGİNİM

  1. Allah kavuştursun. hayırlı tezkereler ikinizede allah sabır versin. Beklemek güzeldir bekleteni sevgiyle ve hasretle karşılama anı için.

 6. çok tesekkürler karmasık düşüncelerimi kelimelere dökmüşünüz ben bukadarını becerememiştim aynısını yazıp suan yarın postayla yolluyorum adanadaki nişanlıma hasreti gerçekten koyuyo çok zor hasretlik allah kimseyi sevdiinden ayırmasın suan okadar doldumki çok yoğun duygular içindeyim ağlıyorum çok saolun gerçekten

  1. sitemiz; siz değerli ziyaretçilerimizin beğenilerine göre şekillenmektedir. ilginize teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir