İlk Tanışma Hikayesi

İlk tanışma anları her zaman insanda farklı duygular yaratır. İlk tanışma ortamları, ilk tanışma sırasında yanınızda bulunan arkadaşlar, eş, dost, akrabalar çok önemlidir. İlk tanışma sırasında insanlarda genelde bir tedirginlik olur. İlk kez tanıdığınız birini inceleme ihtiyacı duyarsınız. Bu incelemeler bazen o kadar ileriye giderki, tanıştığınız kişi karşı cinsten biriyse ona farklı gözlerle bakabilirsiniz. Aşağıdaki ilk tanışma hikayesinde de benzer bir durum ortaya çıkmıştır. Tanışma hikayelerinizi sizde bu sayfamızda bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlk Tanışma Hikayesi

Bir arkadaş ortamında, bir kafede otururken aramıza en son katılması hasebiyle herkesin olduğu kadar benim de dikkatimi çekmişti. İlk başlarda burnu havalarda izlenimi oluşturmuştu bende.  Yaklaşık olarak 3 sene kadar oldu bu olay olalı. Aramıza katıldıktan hemen sonra üstündeki uzun kabanını çıkarıp sandalyesine koyarken vücudunun ne kadar da ince ve zarif olduğunu fark ettim.

İtinayla sandalyesinin arkasına doğru katlayarak koyduğu kabanının hemen yan tarafına da çantasını yine özenle asmıştı. Çok itinalı veya simetri hastası diye aklımdan geçti. İnsanlarda ilk izlenim daima önemlidir. Hele ki ilk kez karşılaştığınız bir bayansa durum daha da ilginçleşebiliyor. Üzerindeki elbiseyi şöyle dizlerine doğru eliyle bacaklarını sıvazlayarak düzelttikten sonra, herkesten tek tek özür diledi ve onu tanımayanlara isminin Özge olduğunu söyleyerek elini uzatarak tokalaştı.

Sohbet ilerledikçe bu burnu havada kız nedense ilgimi çekmeye başlamıştı. Her haliyle kendine güvenen bir yapısı vardı. Uzun kahve saçlarını arada bir başıyla omuzlarının arkasına doğru atması bile beni heyecanlandırmaya yetiyordu. Benim yanımdaki iki kızın hemen yanında sağ tarafımda kalmıştı. Bu nedenle onu görebilmek için sık sık öne doğru eğilmem gerekiyordu. Sohbeti ve neşesi her zaman yanında hazırmış gibi davranıyordu. Bana doğru dönerek nerede okuduğumu sordu. Cevap vermeden önce onu etkileyebilmek için ses tonumu ayarlayarak İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğumu söyledim. Aaa öyle mi? Ben edebiyata o kadar meraklı olmama rağmen iyi bir dinleyiciden öteye geçemiyorum dedi.

Bu minval devam eden sohbetin arasında çaylarımızı yudumluyor ordan buradan konuşmaya devam ediyorduk. Hemen yanımda oturan Aysel’e seslenerek yer değiştirmek istediğini iletti. Aysel’de onu kırmayarak kabul etti ve yanıma oturdu. Edebiyatın hangi bölümüyle daha çok ilgilendiğimi sorduğunda daha çok şiirden hoşlandığımı, dünya edebiyatından seçme şiirler antolojisini yeni bitirdiğimi belirttim. Şiir konusunda kendisinin de ufak çaplı denemeler yaptığını ancak kendi yazdıklarını beğenmediği için bundan vazgeçtiğini söyledi.

Onu etkilemek için ismiyle bir akrostiş şiir yazabileceğimi söyledikten sonra peçetenin üzerine adını ilk harfleri yukarıdan aşağıya gelecek şekilde yazmıştım ki elimden peçeteyi alarak çantasından çıkardığı küçük not defterini önüme koydu. Buna yazabilir misin diye sordu? Tabii ki dedikten sonra aynı şekilde önce isminin harflerini yukarıdan aşağıya yazarak;

 

Önüme geldiğinde kim bu kız dedim

Zaman geçtikçe sana bakmak istedim

Geçip giden zamanın durmasını bekledim

Ellerimle sana bir şiir yazmayı başarabildim

 

Mısralarını yazdıktan sonra kendisine doğru uzattım. Son mısraya gülerek evet başardın dedi. Bu şiiri saklamaya çalışacağım, çünkü ilk kez biri bana şiir yazıyor diye de ekledi. O gün sonraki arkadaş toplantılarının bir an önce gelmesini beklediğim ilk an olmuştu. Özge’yi bir daha görmek istiyordum.

Bu ilk tanışmanın ardından kendimden, Özge hakkındaki olumsuz izlenimler nedeniyle nefret etmiştim. Şiirin bulunduğu not defterini çantasına koyup tekrar teşekkür ettikten sonra yanımdan kalkarak eski yerine oturdu. Arada bir göz ucuyla beni kontrol ettiğini hissedebiliyordum. Ancak şiir yazmama rağmen benden neden ayrı oturmayı tercih ettiğini sonraları öğrenecektim…

admin Yakup Öztürk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir